Tripp Lite MR1612D1 monitor mount / stand Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: MR1612D1
- EAN: 0037332201560
Offer details
Trade Prices
Related Products
Description
Specifications
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 40 lbs (18.1 kg) |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 15.7" (400 mm) |
| Depth | 11.6" (294.9 mm) |
| Height | 4.72" (119.9 mm) |
| Weight | 2.65 lbs (1.2 kg) |
| Package width | 11.9" (302.3 mm) |
| Package depth | 16.1" (408.9 mm) |
| Package height | 2.6" (66 mm) |
| Package weight | 3.11 lbs (1.41 kg) |
| Packaging data | |
| Package width | 11.9" (302.3 mm) |
| Package depth | 16.1" (408.9 mm) |
| Package height | 2.6" (66 mm) |
| Package weight | 3.11 lbs (1.41 kg) |
| Logistics data | |
| Master (outer) case width | 14" (355.6 mm) |
| Master (outer) case length | 16.5" (419.1 mm) |
| Master (outer) case height | 12.8" (325.1 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 17.1 lbs (7.76 kg) |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332201567 |
| Country of origin | Taiwan |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Other features | |
| Country of origin | Taiwan |