Tripp Lite SMART2200RM2UL uninterruptible power supply (UPS) Line-Interactive 2.2 kVA 1920 W
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: SMART2200RM2UL
- EAN:
Offer details
Trade Prices
Description
Specifications
| Power | |
|---|---|
| Output power | 1920 W |
| Input operation voltage (min) | 120 V |
| Input operation voltage (max) | 120 V |
| Output operation voltage (min) | 110 V |
| Output operation voltage (max) | 120 V |
| Power factor | 0.87 |
| Output power capacity | 2.2 kVA |
| Input frequency | 60 Hz |
| Performance | |
| UPS topology | Line-Interactive |
| Waveform | Sine |
| Features | |
| Country of origin | China |
| UPS topology | Line-Interactive |
| Waveform | Sine |
| Output power | 1920 W |
| Input operation voltage (min) | 120 V |
| Input operation voltage (max) | 120 V |
| Output operation voltage (min) | 110 V |
| Output operation voltage (max) | 120 V |
| Power factor | 0.87 |
| Output power capacity | 2.2 kVA |
| Input frequency | 60 Hz |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Form factor | Rackmount |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 25.6" (650 mm) |
| Package depth | 27.8" (705.1 mm) |
| Package height | 10.2" (260.1 mm) |
| Weight | 41.7 lbs (18.9 kg) |
| Width | 17.3" (439.4 mm) |
| Package weight | 61.1 lbs (27.7 kg) |
| Height | 3.43" (87.1 mm) |
| Depth | 19.3" (489.5 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 25.6" (650 mm) |
| Package depth | 27.8" (705.1 mm) |
| Package height | 10.2" (260.1 mm) |
| Package weight | 61.1 lbs (27.7 kg) |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width | 25.6" (650 mm) |
| Master (outer) case length | 27.8" (705.1 mm) |
| Master (outer) case height | 10.2" (260.1 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 61.1 lbs (27.7 kg) |