Tripp Lite U280-002-C12 mobile device charger Smartphone, Tablet, Universal White Cigar lighter Auto
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: U280-002-C12
- EAN: 0037332184283 0780411371585 03 ...1371585 0373321842834more
Offer details
Trade Prices
Description
Specifications
| Performance | |
|---|---|
| Country of origin | Vietnam |
| Charger type | Auto |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Charger compatibility | Smartphone, Tablet, Universal |
| Power source type | Cigar lighter |
| Operating principle | Contact |
| Design | |
| Product colour | White |
| Power | |
| Input voltage | 12 V |
| Maximum output voltage | 5 V |
| Packaging data | |
| Package width | 3.94" (100.1 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 5.91" (150.1 mm) |
| Package weight | 0.705 oz (20 g) |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Country of origin | Vietnam |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 7.87" (199.9 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 9.45" (240 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 7.76 oz (220 g) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332184280 |