Tripp Lite U326-006 USB cable USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) 72" (1.83 m) USB A Micro-USB B Blue
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: U326-006
- EAN: 0037332158147 0809302650728 06 ...2650728 0617407364859 0100177542041 6615324234389 6034302031978 0163120700578 0168141355233 0611101219477 0151903495339 0800188111426 0373321581474 0807320271703more
Offer details
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Country of origin | Vietnam |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Cable length | 72" (1.83 m) |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Product colour | Blue |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Maximum data transfer rate | 5 Gbit/s |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 72" (1.83 m) |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 1.06 oz (30 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 7" (177.8 mm) |
| Package depth | 0.5" (12.7 mm) |
| Package height | 9" (228.6 mm) |
| Package weight | 1.06 oz (30 g) |
| Ports & interfaces | |
| USB version | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Micro-USB B |
| Data transmission | |
| Maximum data transfer rate | 5000 Mbit/s |
| Technical details | |
| Product colour | Blue |
| Country of origin | Vietnam |
| Compliance certificates | RoHS |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Other features | |
| Product colour | Blue |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332158144 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Country of origin | Vietnam |
| Master (outer) case gross weight | 11.3 oz (320 g) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Master (outer) case width | 13.8" (350.5 mm) |
| Master (outer) case length | 1" (25.4 mm) |
| Master (outer) case height | 15.8" (401.3 mm) |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 10037332158144 |