Tripp Lite MRV2012UL power adapter/inverter 2000 W Black
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: MRV2012UL
- EAN: 0037332139153 0373321391530
Offer details
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Output power | 2000 W |
| Output voltage | 120 V |
| Country of origin | China |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Output power | 2000 W |
| Output voltage | 120 V |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 43.2 lbs (19.6 kg) |
| Width | 10.5" (266.7 mm) |
| Depth | 17.5" (444.5 mm) |
| Height | 8" (203.2 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 21.2" (538.5 mm) |
| Package depth | 13.5" (342.9 mm) |
| Package height | 12.1" (307.3 mm) |
| Package weight | 46.3 lbs (21 kg) |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width | 21.2" (538.5 mm) |
| Master (outer) case gross weight | 46.3 lbs (21 kg) |
| Master (outer) case length | 13.5" (342.9 mm) |
| Master (outer) case height | 12.1" (307.3 mm) |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8504.40.9570 |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 10.5 x 17.5 x 8" (266.7 x 444.5 x 203.2 mm) |
| Country of origin | China |