Tripp Lite SMART700RT1U uninterruptible power supply (UPS)
- Brand: Tripp Lite
- Category:
- SKU: SMART700RT1U
- EAN: 0037332239273
Offer details
Related Products
Description
Specifications
| Features | |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 8504.40.8500 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 21.6" (549.9 mm) |
| Package depth | 25.1" (638 mm) |
| Package height | 8.03" (204 mm) |
| Weight | 22.5 lbs (10.2 kg) |
| Width | 17.3" (439.9 mm) |
| Package weight | 34.2 lbs (15.5 kg) |
| Height | 1.73" (43.9 mm) |
| Depth | 20" (509 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 21.6" (549.9 mm) |
| Package depth | 25.1" (638 mm) |
| Package height | 8.03" (204 mm) |
| Package weight | 34.2 lbs (15.5 kg) |
| Logistics data | |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Master (outer) case width | 22.8" (579.1 mm) |
| Master (outer) case length | 20" (508 mm) |
| Master (outer) case height | 16.3" (414 mm) |
| Harmonized System (HS) code | 8504.40.8500 |